

Mamiéktól
Bogiéktól
SZóval folyt.köv. holnap.
Hogy mit kellene tudnia Milánnak a babaszoba portálja szerint, ITT megnézhetitek pontosan. (NAgyjából bemásolom, kiemelve, amit valóban tud is már.)
A legtöbb baba:
A babák fele:
A babák fele:
Ekkor már araszol, áll. A késztetés erejétől is függ, mit tud, ne siettessük, mert annál inkább lassítjuk. Sok baba már az első születésnapja előtt megteszi az első önálló lépéseket, de vannak, akiknél még hónapokig várni kell erre. Mindenesetre, akár jár, akár nem, szélsebesen mászik, pillanatok alatt eléri a kitűzött célt. Egyre önállóbb, a most következő három hónapban megpróbál majd egyedül enni kanállal, sőt, előfordulhat, hogy egyáltalán nem hajlandó enni, csak és kizárólag egyedül. A tányérra elérakott ételfalatkákat azonban nagy örömmel majszolja.
Rendszeresen és mindent ki- és bepakol, rámol.(AJAJ!!!) A játékokat dobálja, és szereti, ha visszadobjuk a kislabdát, a léggömböt, egyéb játékokat. A dobálás szándékos, mert ekkor már tudja, hová akarja eljuttatni a tárgyakat. Elkezdődik a zajos játékok ideje. Mindent egymáshoz ütöget, kezd kialakulni a ritmusérzéke. Ilyenkor érdemes lágyabb zenét játszani neki. Egyre jobban figyel a zenére, élvezi a dallamokat, örömmel tapsol. Minden keze ügyébe eső tárgyat elvesz, kipróbál.ÉS MEGKÓSTOL. Krétával, ceruzával rajzol, firkál. Élvezi a színes képeskönyveket, hosszan tudja őket lapozgatni. Odafigyel, ha beszélgetnek körülötte.
Hatalma lesz a tárgyak fölött, egyre összetettebb a játéka, de hagyjuk, hogy ő találja ki, mivel akar foglalkozni
Nincs veszélyérzete, ezért nekünk kell résen lenni. Az elérhető polcokat, szekrényeket le kell zárni, vagy veszélytelen holmikkal telerakni. Idegenekkel még nehezen barátkozik, de már kezd kapcsolatokat teremteni, és figyel a reakciókra. Mindig érdemes mellé letelepedni a szőnyegre, és együtt játszani vele. A magasból, tehát székről, fotelból nem lehet igazán egyenrangú félként együtt játszani vele.
Valószínűleg egyetlen értelmes szót sem tud, de gyakorolja a nyelvet. Egyetlen szó sok mindent kifejezhet, a szülőknek kell tudni, hogy az adott helyzettől függően mit jelent. Pl. cipő: lehet, hogy húzzuk fel a cipőt és menjünk sétálni, de jelentheti azt is: "most kaptam". Az "ott" szót értelmezi, kifejezi kívánságait, kér rámutatással is. Ugyanakkor akár két-három szót is használhat helyesen. A beszédfejlődésben, mint minden más fejlődési folyamatban igen nagy eltérések mutatkozhatnak. Ne mi határozzuk el, milyen szót tanuljon meg. Vannak gyerekek, akik akár 8-10 hónaposan is tudatosan használják a nyelvet, de akkor sem kell elkeseredni, ha ez 12-14 hónap között következik be. (Ilyenkor van verseny a szülők között: a te gyereked, már hány szót tud?) Kérdésre rámutat a dolgokra ("Hol a mackó?", "Hol van apa?"). Ha megkérjük, hogy hozzon oda hozzánk valamit, örömmel megteszi. Szívesen ajándékozgat, de vissza is kéri a tárgyakat hamar.
Élvezi a játékot a tükörrel, jó játék az arcának, testrészeinek megismertetése. Az idegen dolgoktól fél, és csak akkor érzi magát biztonságban, ha mindig van körülötte valaki ismerős.
11-13 órát alszik éjszaka, vannak babák, akik délelőtt, mások délután alszanak még 1-2 órát. Napi három főétkezés és két rövid köztes étkezés, uzsonna elégíti ki étvágyát.HÚ!!!Bármennyit, bármikor:-))
Fontos, hogy próbáljunk következetesek lenni, ha a csínytevésért rászólunk. Pl. kiborítja az ételt, mérges lesz a szülő, nem érti, mert előtte pl. a kosárból a játékot kiboríthatta a szülő és a gyerek is, és az nem volt baj, csak feladat, visszapakolni. Nem érti, ha mást borít ki, miért haragszik az anya.
Nagyon nehéz, bonyolult, de meg kell próbálni az ő szemével látni. Sok idő telik el, míg örömeink azonosak lesznek.
Ebben a korban legfontosabb a játék, mert fejleszt, tanulni lehet belőle, de ne legyen sok minden előtte, mert nem tudja értékelni, kapkod és nem alakul ki az elmélyült játszási folyamat, pedig az alapokat itt kell lerakni. Sokszor elég egy színes kendő, olyan jól elbújhat vele a baba, a játékos kéz is.
Egyre többet próbál helyet változtatni, ha elindult, élvezettel próbálgatja tudását, egyre merészebb lesz.
Dicsérjük, ha ügyes, de ne produkáltassuk, bármilyen nehéz megállni.
Ennyit ír a babszoba, és ezen kívül még annyi, de anni mindent tuda a mi babánk. NApról napra fejlődik. Látványosan. Egyre ügyesebba kéz-, mozgás koordinációja. A finom mozgások egyre pontosabbak.
1 évesen 9,6kg és 75 cm. (Most hízott egy kicsit többet, talán majd most elkezd nyúlni.) Szinte már szalad. 18as cipit hord, 19es a szandija.
6 fogacskával büszkélkedhet.
Este 8tól reggel fél7-7ig végig alussza az éjszakát.( A Szülők nagy örömére).
5ször eszik naponta. Bármit, bármennyit.
CSak a levegőn hajlandó napközben aludni. Napi 2szer: délelőtt 10-délig, és délután 2-4ig. Általában, de vannak kilengő eseteink.:-((
Szókincse: Apa, Ana, baba, Bö=Bömpi, ajtó, háp, bú, hoppá, ejnye-ejnye, nemnem.
SZép időnk volt. Vác pedig nagyon szép -és most még csendes- kisváros. Sétáltunk a Duna-parton, leültünk kávézni, aztán Milcsi szökőkútazott. Az a hiszti, amit levágott, mikor elindultunk a kúttól. Kisebb előadással felért.De a mozgás igényét azután , hogy hazaértünk és megvacsizott, este fél7és fél8között próbálta kielégíteni. Tőlünk elindult-az ajtók már nyitva vannak-, a Nagyiig meg sem állt. Ott rótta a kilométereket, szoba, konyha távon. Komolyan: beleszédültem, ahogy csak a Milánt néztem. Egy hónapja indult el, de mondhatni már szalad.
És mondja, hogy ajtó. Még szép! hát azon akar állandóan kimenni!
Aztán vásárolni voltunk. Homokozó tálat, Iglut.
MA napközben keveset aludt. Estére megint kidőlt.
GYarapodott a szótára. Mai új szó: DODO. Olyan édesen mondja.
ÉS mondja, hogy a kacsa áp-áp. A Bömpi csak Bö. ÉS állandóan mutogat.
Hazafelé betértünk Nagymamázni egy kicsit.